Túl a sövényen, avagy dekoratív megoldások balkonokra, erkélyekre 2.

Az első részben a szintetikus árnyékoló hálókat mutattam be, de vannak akik a természetes anyagokat részesítik előnyben. Ez az összefoglaló most nekik lesz hasznos, a széles választékból biztosan mindenki megtalálja majd a neki leginkább tetsző változatot. És, hogy miért ajánlom ezeknek a termékeknek a használatát? Mert önmagukban is nagyon mutatósak, megvédenek bennünket a kíváncsi tekintetektől, és a szél ellen is védelmet nyújtanak. ezért mindenképpen érdemes egy ilyen csendes kis zugot létrehozni, ahol nyugodtan el tudunk vonulni a világ szeme elől. Akár egy kis magányra vágyunk, akár egy kellemes beszélgetésre a barátainkkal. Most a reggeli kávét, és az esti borozgatást kihagyom:)

Egy kellemes kis terasz falapokkal burkolva, ahol kedvünkre napozhatunk, olvashatunk. Ezt a megoldást érdemes meggondolnunk, mert a falapnak sokkal melegebb hatása van mint a kőnek, és megfelelő kezelés mellett ugyanolyan tartós, sőt a " felfagyást " is elkerülhetjük a nem megfelelően lerakott kerámiákkal szemben.

Bruc hangakerítés, természetes hanga dróttal összefűzve. Nagyon dekoratív, és nagyon széles körben tudjuk alkalmazni.




Bambooflex kerítés, amivel kertünkben nagyon egzotikus hatást érhetünk el. Ezt különböző növényekkel ( a képen örökzöld bambusz látható ) és szobrokkal, lámpásokkal tovább fokozhatjuk.
 
Reedcane, természetes nádfonat, amivel tökéletes tengerparti hangulatot varázsolhatunk kertünkbe.


Egy apró terasz, amit vesszőfonat rejt el a kíváncsi tekintetek elől. Ez is egy nagyon dekoratív és természetes módja a térelválasztásnak.

 
Természetesen ezeket az anyagokat, nem csak kerítésekre, balkonokra használhatjuk, hanem egyéb dekoratív célra is .Ebben az esetben egy szolár lámpát vont be vele a tulajdonosa, és egy betonfalat takart el vele. szerintem mindkettő remek megoldás.   
Remélem most is sikerült néhány ötletet adnom, amit hasznosítani tudtok. ezzel kapcsolatban természetesen várom a visszajelzéseket, ötleteket, kérdéseket és persze a fényképeket:)
Eni
További elérhetőségeim, ahol megtaláltok: Kreatív Kert – Kreatív Otthon facebook oldal:
https://www.facebook.com/kreativkert 
Intermas  E. E. Kft. facebook oldal: 
Intermas E. E. Kft. youtube csatora:
http://www.youtube.com/user/IntermasKft
Képek forrása: Intermas E. E. Kft. 
www.gazdazona.hu
Képek forrása: Intermas E. E. Kft.
                        Tóth Enikő

A Construmán jártunk ( ötleteljünk együtt )

Az idei év egy kicsit más volt mint a többi, mert a kiállítás keretein belül, igen nagy hangsúlyt fektettek a kertekre. Gyönyörűen felépített mintakertekkel, fantasztikus ötletekkel lehetett találkozni.
Sétáljatok velem, és gyűjtsetek minél több ötletet.

Egy ötletes terasz, ami olcsó mégis dekoratív, akár mi magunk is el tudjuk készíteni.


Még egy raklapos ötlet, ha elég ügyesek és kreatívak vagyunk, akkor egy egész teraszt létrehozhatunk raklapok segítségével.


Egy nagyon jópofa ötlet mindazoknak, akik szeretik a természetes megoldásokat, és az újrahasznosítás elkötelezettjei.
Egy balkonrészlet, amit csupa természetes dologgal rendeztek be.
A terasz másik oldalát, ez a raklapból készült függőleges kert takarta el a kíváncsi tekintetek elől.
Az én kedvencem ez a gyönyörűen kialakított vidéki porta lett, amiről több szemszögből is rengeteg fotó készült.
Az előbb bemutatott házikó oldalsó terasza. Nyári estéken szívesen elücsörögnék itt.
Egy saját kezűleg is elkészíthető mini csobogó is nagyon megtetszett, a kivitelezése azóta már folyamatban van:)
Kövek és növények tökéletes harmóniája, ami nem mellesleg egy kedves kis budapesti kertészet lógója.
Azt hiszem bárki elfogadná ezt a kellemes kis napozóteraszt.
És utoljára egy kis érdekesség, mert természetesen ebben sem volt hiány.


Remélem hasznos volt ez a kis virtuális séta, és akik netán az idén kihagyták, kedvet kaptak, hogy 2014-ben ott legyenek a Construmán. Én nagyon sok megvalósításra váró ötlettel tértem haza:)
Eni
További elérhetőségeim, ahol megtaláltok: Kreatív Kert – Kreatív Otthon facebook oldal:
https://www.facebook.com/kreativkert 
Intermas  E. E. Kft. facebook oldal: 
Intermas E. E. Kft. youtube csatora:
http://www.youtube.com/user/IntermasKft
Képek forrása: Intermas E. E. Kft. 
www.gazdazona.hu

Túl a sövényen, avagy dekoratív megoldások balkonokra, erkélyekre.

Úgy gondolom mindenki számára ismerős a 70-es években épült társasházak leginkább sárga üvegbetétes balkonkorlátja, illetve az akkor készült hasonló megoldások. Sajnos nem túl dekoratív megoldás, kicserélni viszont nem olcsó mulatság, ezt tapasztalatból tudom. Ezért egy kicsit körbejártam a témát, milyen alternatívák léteznek helyette. Szerencsére a paletta mára már nagyon széles, akár az árat, akár a küllemet vesszük figyelembe. Léteznek természetes és szintetikus anyagból készült megoldások, én most az utóbbit szeretném egy képes összefoglaló formájában bemutatni. A bejegyzés végén azt is elárulom én melyiket választottam:) 

Az egyik legolcsóbb változat, ami a piacon kapható, természetesen nem csak balkonra, hanem kerítésre is felhelyezhető.

Egy nagyon dekoratív változat, amiről csak nagyon közelről lehet megmondani, hogy ez bizony nem természetes nádfonat.

Az előzővel megegyező termék, egy sötétebb színárnyalatban.
Az egyik legmodernebb változat, amit én újonnan épült modern társasházak teraszán is el tudok képzelni.
Az előző termék, egy kellemes zöld színárnyalatban.
Egy szintén nagyon dekoratív megoldás, ami színének köszöneten jól illeszkedik mindenhez, ezért nagyon sok féleképpen variálható.
Ugyanaz a termék, mint az előző képen, csak sötétbarnában.
És, hogy mire is jók ezek a termékek azon kívül, hogy dekoratívak? Elsősorban megvédenek minket a széltől, a kisebb növényeknek árnyékot biztosítanak, így azokat nem égeti ki a déli napsugárzás, illetve kevesebb vizet igényelnek. Ami pedig számomra nagyon fontos, hogy ezek segítségével meg tudok teremteni egy viszonylag zárt zugot, ahol reggel kényelmesen kávézhatok, napközben dolgozhatok, este pedig leülhetek egy jó könyv társaságában olvasgatni, anélkül, hogy bárki megzavarna.  Hiszen mindenkinek szüksége van olykor egy kis csendre, hogy el tudjon merülni a maga kis gondolataiba, és ki tudjon kapcsolódni.
A bejegyzés elején megígértem, hogy elárulom én melyik mellett döntöttem, így szándékosan azt a képet tűztem be utoljára. Nekem mind kinézetben, mind árban ez nyerte el leginkább a tetszésemet. Amint elkészülök vele természetesen a képeket is meg fogom mutatni:)
Eni
További elérhetőségeim, ahol megtaláltok: Kreatív Kert – Kreatív Otthon facebook oldal:
https://www.facebook.com/kreativkert 
Intermas  E. E. Kft. facebook oldal: 
Intermas E. E. Kft. youtube csatora:
http://www.youtube.com/user/IntermasKft
Képek forrása: Intermas E. E. Kft.

Kokedama, egy apró újdonság ezúttal Japánból.

Többen bíráltak már azért, hogy miért nem csupán a magyar kertekről, kertrendekről írok. Ennek több oka is van, de ami a legfontosabb én úgy gondolom, miért ne tanulhatnánk másoktól is, és ami tetszik, miért ne valósíthatnánk meg? Persze tudom, hogy vannak dolgok amik a mi éghajlati viszonyaink között nem működnek, azokat nem is szabad erőltetni de vannak olyanok is amik igen.
Ilyen a kokedama is, ami egy nagyon egyszerűen, fillérekből megvalósítható ötlet. De, hogy mi is ez pontosan, végre elárulom:)
Ez egy helytakarékos kertészeti módszer, ami Japánból indult el, de én személyesen Hollandiában találkoztam vele először. akkor még fogalmam sem volt, hogy micsoda, de nagyon megtetszett, mert úgy gondoltam végre valami, ami az én balkonomon is elfér. Ugye ez sem mindegy?:)
Maga a szó egy speciális ültetőközeggel töltött mohagömböt jelent, amit kb. 10 perc alatt el lehet készíteni.
Amire szükségünk lesz: Tetszőleges mini növény, erdei moha, ( lehetőleg NE az erdőből, mert védett növény) tőzegtalaj, bonszaihoz való föld, ( ez sima jó minőségű virág földel is helyettesíthetjük ) és végül virágkötő drót vagy zsineg.
Elkészítés: A kiválasztott növény gyökereit tisztítsuk le, majd tekerjük tőzegmohába, majd keverjük össze a kétfajta virágföldet 7:3 arányba, amiből nedves kézzel egy kisebb gombócot kel formáljunk, és a közepébe akkora lyukat fúrni, amibe a növény gyökerei kényelmesen elférnek. HA belehelyeztük a növényt, a résekbe nyomkodjuk bele a maradék földet, majd tekerjük körbe erdei mohával, amit végül dróttal rögzítsünk.
Amire oda kell figyelni: Lehetőleg ne tűző napra helyezzük, mert a moha hamar kiszárad, és ne felejtsük el minden reggel gondosan megspriccelni, akár csak az orchideákat.
A kész művünket tálra is helyezhetjük, de a plafonra fellógatva mégjobban mutat és igazán helytakarékos megoldás.

Az első kokedama, amit Hollandiában láttam, és persze rögtön lefényképeztem, pedig még fogalmam sem volt mi az, de nagyon megtetszett:)
Ugye, hogy csoportosan milyen jól mutat?
Orchidea kokedama-ba, szerintem neki igazán megfelelő ez a közeg, hiszen a természetben is hasonlóan él.
Apró gyümölcsökkel is ki lehet próbálni, de én inkább az orchideás változatra szavazok.
Tavasz az erkélyen  kokedama-ban.
Remélem sikerült egy kis kedvet csinálnom ehhez a valóban apró, és gyorsan elkészíthető különlegességhez. És ami még nagyon fontos, ezt gyerekekkel is elkészíthetjük, a pancsolást, sarazást egészen biztosan élvezni fogják, így játékosan tudjuk őket bevezetni a kertészkedés rejtelmeibe.
Ha kedvet kaptatok, és elkészítitek a kreativkert@gmail.com email címre várom a fotókat, hogy másoknak is megmutathassam ez nem egy lehetetlen vállalkozás:)
Eni
További elérhetőségeim, ahol megtaláltok: Kreatív Kert – Kreatív Otthon facebook oldal:
https://www.facebook.com/kreativkert 
Intermas  E. E. Kft. facebook oldal: 
Intermas E. E. Kft. youtube csatora:
http://www.youtube.com/user/IntermasKft
Források: via Pinterest, Otthon és Kert Magazin 2011.